قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس

باکت لودر

فروشگاه آذران

ساخت بازسازی و فروش انواع باکت لودر با یک سال ضمانت

استفاده از بهترین نوع ورق در ساخت باکت

استفاده از جوش میکس

استفاده از ناخن و کلنگ مرغوب

فروش با قیمت مناسب

یک سال ضمانت

 

 

باکت لودر

باکت لودر کوماتسو

باکت لودر ولوو

باکت لودر دوسان

باکت لودر هیوندای

باکت لودر کاتر پیلار

باکت لودر هیتاچی

باکت لودر چینی

باکت لودر عرض 160 سانت

باکت لودر عرض 170 سانت

باکت لودر عرض 180 سانت

باکت لودر عرض 190 سانت

باکت لودر عرض 200 سانت

باکت لودر عرض 220 سانت

باکت لودر عرض 230 سانت

باکت لودر عرض 240 سانت

باکت لودر عرض 250 سانت

باکت لودر عرض 260 سانت

باکت لودر عرض 270 سانت

باکت لودر عرض 280 سانت

باکت لودر عرض 290 سانت

باکت لودر عرض 300 سانت

باکت لودر عرض 310 سانت

باکت لودر عرض 320 سانت

باکت لودر عرض 330 سانت

باکت لودر عرض 340 سانت

باکت لودر عرض 350 سانت

باکت لودر عرض 360 سانت

باکت لودر عرض 370 سانت

باکت لودر عرض 380 سانت

باکت لودر عرض 390 سانت

باکت لودر عرض 400 سانت

لودر

 
باکت لودر باکت لودر باکت لودر 220px 2013 Bushehr earthquake By Mardetanha 007

باکت لودر

نمونه یک لودر در حال خدمت‌رسانی درزمین‌لرزه دشتی (۱۳۹۲)

لودر (به انگلیسی: LOADER، به معنای حمل کننده) یکی از ماشین‌آلات راه‌سازی و ساختمان‌سازی است که به دو صورت چرخ لاستیکی و زنجیری می‌باشد.

شرکتهای زیادی از جمله کاترپیلار و کوماتسو و ولوو و هیتاچی و هیوندای و کاوازاکی و غیره در ساخت لودر فعالیت دارند.

لودر یکی از کاربردی ترین ماشین‌آلات ساختمانی و عمرانی است. این ماشین که در انداره های مختلف ساخته می‌شود به دلیل عملکرد و انعطاف پذیری زیادی که دارد و نیز با کمک تغییر جام می تواند بسیاری از کارها را انجام دهد. لودر موارد استفاده بسیاری دارد که برخی از آنها عبارتند از ایجاد خاکریزها، حفاری زیرزمین بناها، پرکردن خندقها، خاکریزی اطراف لوله های کارگذاشته شده در کانالها، بارکردن کامیونها، حمل بتن به محل قالبها و بلند کردن و حمل مصالح ساختمانی. به ماشین لودر می‌توان انواع ملحقات نظیر برف روب، کانال کن، لوله بر، لوله گذار، جرثقیل لیفت تراک را نصب کرد و کاربردهای دیگری ازآن گرفت .

انواع لودر[ویرایش]

لودر چرخ لاستیکی[ویرایش]

باکت لودر باکت لودر باکت لودر 250px Wheel loader02

باکت لودر

نوعی از لودر چرخ لاستیکی از نوع ولوو

این لودرها دراقسام کوچک خیلی بزرگ ساخته میشود چرخهای بزرگ لاستیکی به این نوع لودرها قدرت تحرک وسرعت فراوانی میبخشد فشار وارده برزمین توسط این لاستیکها کم بوده ومیتوان این فشار را با تغییر میزان باد لاستیکها تغییرداد باین همه درزمنیهای دارای سنگهای تیزامکان آسیب این لاستیکها وجود دارد درضمن در زمینهای خیس و گل آلود نیز کار کردن با لودر چرخ لاستیکی مشکل است البته زنجیرهای سیمی مخصوص جهت حفاظت لاستیکها وجود دارد که میتوان برای ازدیاد اصطکاک لاستیکها باسطح زمین آنها رابه کاربرد نوعی از لاستیکهای جدید ساخته شده اند که دارای عاجهای خیلی ضخیمی هستند و میتوانند درمناطق سنگی کار کنند این لودرها بر دو نوع معمولی وکمرشکن هستند.

نوع کمرشکن که بیشتر در لودرهای بزرگ بکاربرده میشوند و دارای نوعی شاسی هستند که قسمت عقب لودر را به قسمت جلو توسط یک مفصل متصل میکنند این حالت مفصلی قدرت مانور و شعاع گردش ماشین را نسبت به شاسی های ثابت ( غیرمفصلی ) زیاد میکند درانواع مدرن این ماشین آلات از سیستمهای فرمان و کنترل هیدرولیکی و الکتریکی جهت راحتی وعملکرد بهتر راننده استفاده شده است سیستم فرمان این ماشین ها به دونوع است در لودرهای معمولی سیستم فرمان بوسیله فرمان و حرکت چرخها عمل میکند اما در نوع کمرشکن سیستم فرمان به وسیله دو جک هیدرولیکی عمل می نماید.

لودرهای چرخ زنجیری[ویرایش]

باکت لودر باکت لودر باکت لودر 220px Liebherr 631 Kettenlader 1

باکت لودر

نوعی از لودر زنجیری

لودرهای چرخ زنچیری مانند لودرهای چرخ لاستیکی عمل می کنند با این تفاوت که فشار کمی که بر زمین وارد می کنند باعث میشود که لودرهای با چرخ زنجیردار بتوانند در زمینهایی کار کنند که قابل استفاده برای لودرهای لاستیک در نیستند اصطکاک زیاد آنها با زمین باعث میشود که بتوانند نهایت استفاده را از قدرت موتور درکندن زمین بنمایند و چون زنجیر دارند هنگام کار در مناطق دارای سنگهای تیز خطرپاره شدن لاستیک وجود ندارد لودرهای زنجیردار قادر به حرکت برروی سطحهای باشیب جانبی ۳۵%میباشند در صورتی که این رقم برای لودر چرخ لاستیکی ۱۵% است همچنین لودر زنجیردار میتواند از شیب ۶۰% بالا برود در حالیکه این رقم برای لودر لاستیک دار به حدود ۳۰% محدود میشود سرعت لودر زنجیردار خیلی کمتر از لودر لاستیک داربوده به همین علت درمواردی که فاصله حمل مواد وبازگشت به محل بارگیری زیاد باشد راندمان این ماشین نسبت به نوع لاستیک دار پایین است.

بکهو لودر

این ماشین آلات درواقع لودرهای کوچکی هستند که درپشت خود یک بیل مکانیکی دارند وبرای کارهای سبک استفاده میشوند کلیه مشخصات عمومی آنها مانند لودرها وبیل های مکانیکی است به دلیل دوکاره بودن این ماشین دربسیاری ازپروژه ها ی کوچک ازاین وسیله استفاده میشود بخصوص اگرپروژه مربوط به کندن خندق باشد.

همانطورکه گفته شد درقسمت این ماشین یک بیل مکانیکی وجود دارد قدرت این بیل نیز بر اساس زاویه آن با زمین و شعاع عملکرد بازوها فرق میکند شرکتهای سازنده براساس نوع ماشین آلات نمودارهایی مبنی برقدرت بیل در حالات مختلف ارائه میدهند .

سایر مشخصات لودر

ظرفیت جام لودر به طریقی غیر از جام جرثقیل و دراگلاین تعیین می شود. ظرفیت اسمی جام در مورد لودر عملاً مساوی با حجم مواد حفاری کود شده (heaped volume) در جام لودر در نظر گرفتن استانداردهای مؤسسه Engineers (SAE) Society of Automotive است.

بار مجاز لودر در حین عملیات تحت استاندارد SAE بار مجاز لودر با چرخ لاستیکی در حین عملیات باید هیچگاه از ۵۰% بار استاتیک واژگونی در حالتی که در حال گردش کامل است تجاوز کند. این مقدار برای لودر با چرخ زنجیری ۳۵% بار استاتیک واژگونی می باشد. البته بار واژگونی را می توان با استفاده از سربار یا افزودن ملحقات به انتهای ماشین بالا برد و لذا مشاهده می شود که وزن ماشین هم علاوه بر قدرت بالا بردن بار در تعیین حجم جام مؤثر است.[۱][۲]

نگارخانه

منابع

باکت لودر باکت لودر باکت لودر WLO L250G S 213 01
فروش ویژه انواع باکت لودر ، هیوندای ، کوماتسو ، دوسان ، ولوو ، هیتاچی ، کاترپیلار و ...
تاریخ انتشار: 01/11/2016
باکت لودر
باکت لودر ، فروش باکت لودر ،ساخت باکت لودر ، تعمیرات باکت لودر ، باکت لودر کوماتسو ، باکت لودر هیوندای ، باکت لودر کاترپیلار ، باکت لودر هیتاچی ، باکت لودر ولوو ، باکت لودر چینی
5 / 5 / 5 ستاره